SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tespindel 13385321
nr 1338 5321
Tespindel
silver, 1800-tal, trähandtag. Diameter: 6, Längd: 16 cm, Vikt: 25g ca
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 juli 2020
kl 21:01:06
27/7 20:56:06
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver